Najlepšie ľudové prostriedky na hubu nechtov na nohách

Ľudové metódy sú zamerané na prevenciu plesňovej infekcie všetkými možnými spôsobmi. Rôzne recepty zahŕňajú vlastnoručne pripravené masti, obklady, oleje, odvary atď. Niekedy môže bežný domáci liek zachrániť situáciu v ktorejkoľvek fáze patológie. Ako terapia sa používajú bylinky, včelie produkty, potraviny. Medzi mnohými receptami sú najúčinnejšie ľudové lieky na hubu nechtov na nohách, overené časom.

prírodná liečba plesní nechtov

Fytoterapia

Mykózu možno odstrániť pomocou bylinnej medicíny. Mnoho ľudových prostriedkov na liečbu plesní nechtov na nohách obsahuje prírodné bylinky. Protiplesňový účinok napomáha skorocel, šnúra, nechtík, dubová kôra, pryšec a ďalšie liečivé rastliny.

Obľúbené sú bylinkové kúpele, ktorých varenie netrvá dlho a výsledok sa dostaví už po prvej procedúre. Nasledujúce metódy alternatívnej terapie vám povedia, ako liečiť plesne nechtov na nohách pomocou kúpeľov.

 1. Chorobu je možné prekonať, ak pravidelne vykonávate procedúru, ktorá zahŕňa liečivý odvar na báze celandínu. Na kúpeľ budete potrebovať 100 gramov liečivých bylín a 1 liter tekutiny. Odporúča sa použiť čerstvo pripravený odvar z rastliny, vylúhovaný 7 minút. Trvanie procedúry by nemalo presiahnuť 15 minút. Kúpele by sa mali vykonávať denne počas 3 týždňov.
 2. Dubová kôra pomáha rýchlo sa zbaviť svrbenia, ktoré sa vyskytuje pri plesňovej infekcii. Už pri jednej aplikácii môžete pocítiť úľavu od príznakov. Dubová kôra má adstringentné, protizápalové a dezinfekčné vlastnosti. Kúpeľ by sa mal používať denne pred spaním nie dlhšie ako 20 minút, po dobu jedného mesiaca. Recept sa najlepšie používa pri komplexnej terapii.
 3. Za starých čias sa pleseň nechtov liečila zberom bylín, ktoré majú antimykotický účinok. Patria sem rastliny: nechtík, dubová kôra, orgován, skorocel. V komplexe liečivé byliny prispievajú k vymiznutiu infekcie. Zbierku treba pripraviť v rovnakom pomere (100 gr. ) rastlín na 1 liter vody, lúhovať asi 10 minút a potom naliať do kúpeľa. Trvanie liečby - 20 minút, denne počas 3 týždňov.
 4. rastliny na protiplesňové kúpele
 5. Veronica officinalis a lumbago lúčna pomáhajú zachrániť z počiatočného štádia plesne nechtov. Byliny sa odoberajú v pomere 1: 1, je lepšie použiť 2 polievkové lyžice. lyžice na 0, 5 litra prevarenej vody. Infúziu varte asi 5 minút a trvajte 10-15 minút. Používajte kúpele pred spaním po dobu 2 týždňov. Priemerná dĺžka trvania procedúry je 15 minút.
 6. Infúzia nechtíka chráni pred plesňou nechtov. Je ľahké sa pripraviť: bylina sa umiestni do vriacej vody na 5 minút, potom sa necht, ktorý je náchylný na plesňovú infekciu, ošetrí liekom. Infúzia sa aplikuje na bavlnenú podložku, na problémovú oblasť sa aplikuje obklad na 5 minút. Nástroj je dobré použiť ako komplexnú terapiu.
 7. Pleseň nechtov na nohách sa dá odstrániť použitím mäty piepornej. Listy rastliny je potrebné narezať, aby pustili šťavu. Technika je založená na potieraní kaše získanej z mäty, dosky náchylnej na mykózu. Produkt je potrebné uchovávať hodinu, potom opláchnuť vodou.

Fytoterapia pri liečbe plesní nechtov na nohách zohráva dôležitú úlohu ľudové prostriedky. Častejšie sa používa ako pomôcka. Pomáha liečiť plesne nechtov na nohách v počiatočnom štádiu pomocou kúpeľov, obkladov.

Poznámka!

Nepredlžujte bylinnú medicínu dlhšie, ako je predpísaný čas. Každá bylina má kontraindikácie na použitie a vedľajšie účinky, ak sa používa nesprávne. Porušenie odporúčaní o načasovaní liečby môže viesť k nežiaducim následkom.

domáce opravné prostriedky

Domáce ľudové lieky na hubu nechtov na nohách zahŕňajú použitie rôznych produktov, ktoré sú po ruke pre každú osobu. Populárne pri liečbe mykózy sú sóda, soľ, ocot.

spôsoby liečby plesní nechtov

Existuje niekoľko ľudových receptov na hubu nechtov na nohách na báze sódy. Podľa názorov ľudí sa za najúčinnejšie považujú:

 • Sódová pasta. Ľahko sa pripravuje. K produktu je potrebné postupne pridávať teplú vodu, kým sa nedosiahne druh kaše. Pasta sa aplikuje na postihnutú nohu, nechty na nohách po dobu 10 minút, potom sa zmyje vodou. Nástroj pomáha eliminovať svrbenie, odolávať rozvoju infekcie. Odborníci odporúčajú pre účinnosť vykonať procedúru ráno a večer.
 • Kúpele so sódou, keď si potrebujete dobre napariť nohy. Po 30-minútovej procedúre by ste si mali nohy dôkladne osušiť, zabaliť do pripravených ponožiek, do ktorých môžete nasypať špeciálny púder proti poteniu nôh a mykóze. V kombinácii s každodenným používaním vám metóda umožní pestovať nový zdravý necht na nohe, takže terapia pokračuje až do úplného vyliečenia.

Soľ sa používa najčastejšie ako zábal. Nohy je potrebné opatrne napariť, zabaliť do pripravenej soli. Postup by nemal trvať dlhšie ako 10 minút. Potom, čo sú nohy dobre umyté a vysušené.

Ako vyliečiť hubu nechtov na nohách ľudovými prostriedkami na báze octu navrhne nasledujúce recepty.

 • Vojenský spôsob, ako sa zbaviť plesne nechtov na nohách, je 9% roztok octu. Riedi sa vodou v pomere 1: 1. Nástroj sa používa ako obklad. Ošetrenie sa uskutočňuje nasledovne: roztok sa nanesie na vatový tampón pripevnený k postihnutej oblasti, pokrytý celofánom. Na vrchu sa musia nosiť teplé ponožky. Metóda sa aplikuje v noci, ráno by ste si mali umyť nohy dechtovým mydlom a obliecť si čisté ponožky. Priemerný kurz je 2 týždne.
 • Jód a jablčný ocot sú najlepším ľudovým liekom, ktorý pomôže zbaviť sa najviac zanedbávanej formy mykózy. Liečba trvá 2-3 týždne. Prostriedky sa zmiešajú v pomere 1: 1, aplikujú sa na nechtovú platňu každý deň, kým nevyrastie zdravý necht.

Ako odstrániť hubu v pokročilom štádiu?

Existuje niekoľko osvedčených domácich receptov, ktoré vám môžu pomôcť zbaviť sa pokročilej plesne nechtov na nohách. Spočívajú v použití propolisu, peroxidu vodíka, éterických olejov, vajec. Tieto antifungálne ľudové lieky sa môžu použiť v kombinácii s hlavnou liečbou alebo ako individuálna terapia.

 1. Esenciálny olej z čajovníka vás zachráni pred pokročilou formou mykózy. Nástroj sa používa pri liečbe ako utieranie, nanášanie na problémový necht vo forme laku. Z laku musíte vziať štetec a použiť ho na nanášanie oleja na postihnutý necht na nohe, po hodine opláchnuť vodou. Aplikujte metódu denne 2-3 krát počas 3 týždňov.
 2. Účinným spôsobom je propolisová tinktúra. Bude to trvať 100 ml. alkohol a 100 gr. propolis. Zmiešané výrobky sa umiestnia na týždeň na tmavé a chladné miesto, ale nie do chladničky. Potom sa aplikuje vo forme obkladov a potierania postihnutých nechtov na nohách. Trvanie liečby - 2 týždne, denne.
 3. V sovietskych časoch bola populárna metóda založená na použití vaječného bielka, octovej esencie 9%. Zložky sa zmiešajú v rovnakých pomeroch a aplikujú sa ako kompresia na postihnutý necht. Produkt uchovávajte maximálne 30 minút, potom opláchnite vodou. Používajte každý druhý deň, kým znovu nenarastie zdravý necht.
 4. Obalenie nechtov Criolin si získalo širokú popularitu. Používa sa peroxid vodíka. Bavlnené tampóny sa navlhčia v hmote a aplikujú sa na necht vo forme zábalu na pol hodiny. Potom, čo sa noha dôkladne umyje mydlom a vysuší. Stojí za to liečiť aspoň 4 krát týždenne, po dobu 3 týždňov.
 5. Tradičná medicína zahŕňa použitie receptov na perorálne podanie. Tinktúra skorocelu sa etablovala ako účinný a silný prostriedok proti mykóze nechtov na nohách. Prípravok sa pripraví s použitím alkoholu v množstve 100 ml. a rastliny 100 gr. Po zmiešaní sa tinktúra umiestni na tmavé miesto na 10 dní. Bylinkári odporúčajú pridávať do zmesi ropolis, čo zvýši účinok lieku na telo. Tinktúru užívajte každý deň pred jedlom 2x počas 4 týždňov s prestávkou 1 týždeň po 14 dňoch.

Alternatívne metódy liečby by sa mali brať s rozumom. Akýkoľvek liek má zoznam kontraindikácií, takže pred liečbou by ste si mali pozorne prečítať pokyny na používanie bylín a rastlín. Čo sa týka octu a propolisu - mali by ste sa uistiť o individuálnej tolerancii produktov. Aby ste to dosiahli, musíte na pokožku rúk alebo nôh aplikovať malé množstvo prostriedkov a sledovať reakcie 15 minút. Ak nie je začervenanie, opuch a svrbenie, komponent sa môže použiť.

bylinky na liečbu plesní nechtov

Názory

Mnohé recenzie o liečbe ľudových prostriedkov majú pozitívny trend. Väčšina ľudí si všimne účinnosť bylinnej medicíny a domácich liekov. Niekoľko príkladov vám pomôže rozhodnúť sa a rozhodnúť o type liečby.

Stojí za zmienku, že takmer 60% recenzií hovorí o sile ľudových prostriedkov proti plesniam nechtov na nohách v komplexnom použití s liekmi v lekárni. Liečbu bylinkami a domácimi metódami je potrebné zvážiť ako jednu z možností doplnkovej terapie, ktorá prinesie zaručene pozitívny výsledok.